تهران
تهران
+021 33281822 شنبه - پنجشنبه 07:00 - 18:00 تهران-شهرك صنعتي خاوران
گواهینامه
ISO 9001:2015
توانمندي
دقت در توليد
سري تراشي
توليد انبوه
سفارش

تراشکاری قطعات آلومینیومی

مجموعه صنعتی ایران صنعت برای بیش از 20 سال تراشکاری و سری تراشی قطعات آلومینیومی را برای طیف وسیعی از صنایع انجام میدهد. شما میتوانید برای سفارش ساخت قطعات آلومینیومی ، نقشه قطعات خود را برای ما ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

قطعات آلومینیومی

آلومینیوم یک فلز سبک ، غیر مغناطیسی و نقره ای رنگ است که تقریباً هر شکلی می گیرد. می توان آن را برای صفحات دفاعی تانک ها و یا فویل های نازک برای بسته بندی مورد استفاده قرار داد.

آلومینیوم خالص نرم است و مقاومت کمی دارد. مقادیر کمی از عناصر مانند مس ، منیزیم و روی اغلب برای افزایش استحکام افزوده می شوند.

آلومینیوم یک فلز صنعتی نسبتاً جدید میباشد که بیش از 100 سال است که کاربرد تجاری دارد.

 

خواص قطعات تراشکاری آلومینیومی

  • مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و خوردگی.
  • نسبت قدرت-به-وزن بالا.
  • گرما و هدایت الکتریکی خوب.
  • به راحتی ماشینکاری می شود.
  • گرما و نور را منعکس می کند.

مزایای قطعات آلومینیومی

مزایا و استفاده از قطعات تراشکاری آلومینیومی در صنایع مختلف

سفر هوایی

آلیاژهای قوی آلومینیوم ضربه و فشارهای شدید درگیر در پرواز با ارتفاع زیاد را تحمل می کنند. بسیاری از اتصالات داخلی مانند صندلی در هواپیماها از آلومینیوم یا کامپوزیت آلومینیوم ساخته شده اند تا بتوانند وزن خود را کاهش دهند و در نتیجه باعث صرفه جویی در سوخت و کاهش بار هواپیما می شوند.

ساخت و ساز

آلومینیوم به دلیل ویژگی مقاومت در برابر خوردگی در ساخت و ساز ساختمان های کم هزینه مورد استفاده قرار میگرد. از انواع آلیاژ های آلومینیومی برای ساخت و سازهای جدید و همچنین نوسازی استفاده می شود و به دلیل استحکام و وزن سبکی که دارد ، در مناطق مستعد زلزله پر استفاده است. همچنین بازتاب خوبی از نور دارد و اغلب در لامپ های روشنایی استفاده می شود.

حمل و نقل

ترکیبی از سبکی ، استحکام و قابلیت انعطاف پذیری ، آلومینیوم را به عنوان ماده ایده آل برای کاربردهای حمل و نقل تبدیل می کند. این ماده در اتومبیل ، هواپیما ، راه آهن و کاربردهای دریایی و همچنین در ساخت موتورهای با سوخت مناسب در اتومبیل و کامیون مورد استفاده قرار می گیرد. وزن کم آن باعث کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای می شود.

وسایل نقلیه

بخش زیادی از شوک ناشی از حادثه نقلیه موتوری در درجه اول توسط ساختار آلومینیومی آن جذب می شود.

خطوط انتقال برق

آلومینیوم را می توان به سیمهای نازک کشید که غالباً در محصولاتی مانند لامپهای برق و سیمهای تلفن استفاده می شود. بیشتر خطوط انتقال و توزیع ولتاژ بالا در مسافت های طولانی نیز از آلومینیوم ساخته شده اند.

بسته بندی و فرآوری مواد غذایی

این ماده غیر سمی است و باعث می شود مواد غذایی غیر اسیدی با خیال راحت در ورق های نازک مانند فویل پیچیده شده و در ظرف ها پخته شوند. وسایل آشپزی آلومینیومی به راحتی قابل جابجایی میباشند ، نسبت به فولاد ضدزنگ یا چدن ، گرمای کمتری را می طلبد و ظروف به سرعت و یکنواخت گرم می شوند.

آلومینیوم 7075

مقاومت خوب در برابر فرسودگی و قابلیت ماشین کاری متوسط ، اما قابل جوش نیست و در برابر خوردگی مقاومت کمی دارد. هزینه آن در مقایسه با دیگر آلیاژهای آلومینیوم بیشتر است. به طور معمول در بال هواپیما ، بدنه ها ، قطعات دوچرخه و تجهیزات صخره نوردی مورد استفاده قرار می گیرد.

آلومینیوم 6063

خواص مکانیکی خوب و بسیار جوش پذیر ، اگرچه حرارات جوش میتواند استحکام آنرا کاهش دهد. در شکل های اکسترود شده برای معماری ، قاب های پنجره ، سقف ، لوله و مبلمان استفاده می شود.

آلومینیوم 5052

یکی از محبوب ترین آلیاژهای آلومینیوم که در ساخت ورق فلزی مورد استفاده قرار می گیرد ، به راحتی خم می شود ، سوراخ می شود و برش می یابد. بسیار مقاوم در برابر خوردگی بخصوص در آب های اقیانوس. به طور معمول در تجهیزات دریایی و هواپیما ، چراغ های خیابانی ، خطوط سوخت و نرده مورد استفاده قرار می گیرد.

آلومینیوم 2024

مقاومت خوب در برابر فرسودگی و ماشینکاری متوسط ،  قابل جوش نمیباشد و مقاومت در برابر خوردگی ضعیفی دارد. در برنامه هایی که نیاز به نسبت قدرت به وزن بالایی دارند مانند بال هواپیما ، بدنه ها و سازه های تحت تنش استفاده می شود.

سفارش تراشکاری قطعات آلومینیومی

این مجموعه برای تولید قطعات آلومینیومی خود از مقاطع آلومینیومی درجه یک آنالیز شده و دارای استاندارد استفاده میکند همچنین شما میتوانید مواد اولیه قطعات خود را تهیه و برای بخش تولید ارسال بفرمایید. جهت سفارش ساخت و تراشکاری قطعات برنجی میتوانید از طریق فرم زیر نسبت به ارسال فایل خود و سایر خدمات اقدام نمایید.